Novinka

SVÍČKA ZE VČELÍHO VOSKU: ANDĚL

220 Kč
Skladem (4 ks)

Zpříjemněte si tmavé večery světlem z ručně dělaných svíček z pravého včelího vosku. Narozdíl od parafínu je včelí vosk 100% přírodní, krásně a déle hoří a má nádhernou medovou vůni. 

Doba hoření: 10 hodin

Rozměry: průměr výška: 11 cm, váha 160 g

Materiál: 100 % přírodní včelí vosk od lokálních včelarů, 100 % bavlněný knot

Bezpečnostní instrukce: Nikdy nenechávejte svíčku bez dozoru. Vždy ji pokládejte na nehořlavou podložku, tácek nebo svícen. Pokud by svíčka hořela příliš rychle, knot zkraťte. 

 

Proč má každá svíčka ze včelího vosku jinou barvu?

Včelí vosk může mít spoustu odstínů od bílé po všechny škály žluté až k lehce okrové či hnědé barvě. Různá barevnost je důkazem, že jde o čistě přírodní produkt, který se nijak chemicky neupravuje a nebělí. Včelí vosk se čistí pouze mechanicky vodou a následně filtruje přes síto či látku. Jeho barvu ovlivňuje nejen doba, po jakou včelám v úle sloužil, ale i jeho funkce – například kolik nových včel se v jeho buňkách narodilo, kolik propolisu, pylu a zásob v nich bylo uloženo. 

 

Co je voskový květ a jak ho odstranit?

Včelímu vosku svědčí teplo, protože včely mají v úle teplotu kolem 30 stupňů. Pokud je vosk vystaven chladu, mohou se na něm udělat bílé flíčky. Tento voskový květ, jak tento jev včelaři nazývají, snadno odstraníte tím, že svíčku zahřejete v ruce.

 

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: