PÉČE O VLNĚNÉ VĚCI

Péče o vlněné produkty

 

Není nic lepšího než se v sychravé dny zabalit do pletené šály, svetru nebo deky. A když se jedná o 100% přírodní vlnu ze šťastných ovcí nebo alpak, je ta radost dvojnásobná. Aby vám ale ta radost dlouho vydržela, je potřeba se o vlněné věci správně starat. Proto pro vás máme pár užitečných tipů a zásad.

1) Nikdy neperte ručně pletené vlněné věci v pračce

2) Neperte vlněné věci zbytečně - tady platí čím méně tím lépe. Pokud nejsou mechanicky špinavé, je nejlepší nechat je vyvětrat, v prodeji jsou také různé přírodní deo-spreje na osvěžení pletenin.

3) Když vaše pletenina opravdu potřebuje vyprat, udělejte to s láskou a co nejšetrněji. Napusťte umyvadlo studenou vodou, použijte prací prostředek vhodný na přírodní vlnu, pokud možno nějaký přírodní. Ponořte pleteninu do vody a jemným mačkáním vyperte. Nechte nasáknout ještě pár minut. Vypusťte vodu a opět jemným stlačováním z pleteniny vodu vymačkejte. Neždímejte klasicky, nepřetáčejte pleteniny a snažte se zachovávat stále tvar pleteného oblečení. Pak jemně položte vypranou věc na suchou osušku a zabalením do ní, odstraňte z pleteniny přebytečnou vodu. Položte na jinou suchou osušku či ručník, a vytvarujte čepici, svetr nebo šálu do původního stavu - ať nejsou oka či střih zbytečně roztažené. Takto naplocho nechte uschnout.
 
4) Nepoužívejte suché čištění - chemie, která se při něm používá, narušuje vlákna vlny a zbytečná chemie ničí přírodu.
 
5) Vlněné věci používáním plstnatí, dělají se na nich žmolky nebo pouští malá vlákénka. Je to přirozené chování tohoto materiálu. Pokud je potřeba odstraňte opatrně žmolky - strojkem nebo si pořiďte speciální trimovací hřebeny na vlněné produkty.
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení